Battlefield 1943 - Mapy

  • Průměrná herní doba je 15 – 20 minut
  • Bodů k přebrání bude zhruba 5. 
  • Mapy budou mít stejný tvar a vzhled jako v BF1942, ale bude tam několik změn, takže nebudou úplně stejné
  • Týmy budou začínat na letadlové lodi.
  • Na mapách se hrají módy Conquest a Air Superiority

Wake Island

Wake Island je to korálový atol, který byl dobyt japonským námořnictvem a zůstal pod Japonskou kontrolou až do konce války v roce 1945.  Tento ostrov tvaru podkovy nabízí dosatek prostoru na boj a výborná místa pro odstřelovače.  Na začátku musíte rychle získat nějaký záchytný bod na ostrově. Klíčem k výhře na této mapě je ovládnutí letiště o které svedou obě strany tuhé boje. Není se co divit, na letišti se nachází tanky, stíhačky a můžete si tam i přivolat na pomoc bombardéry. Mějte oči otevřené, letadla často bombardují silnice. Proto neváhejte a skočte do jednoho z mnoha 40mm AA děl a dejte jim co proto! Také nezapomeňte spolupracovat s vaším komandem.

Guadalcanal

Guadancanal je hornatý ostrov severně od Austrálie, který viděl těžké boje mezi lety 1942–1943. Zde se podařilo Američanům zastavit Japonce a toto střetnutí se považuje za obrat ve válce ve prospěch USA. Tento rozmanitý hornatý ostrov je výborný pro odstřelovače, kteří si najdou svoje místo někde na vrcholu některého z kopců.

Iwo Jima

Iwo Jima je sopečný ostrov na pobřeží japonska viděl některé z nejzuřivějších bojů druhé světové války. Američané tento ostrov obsadili za cenu velkých obětí v únoru 1945 a fotografie vyvěšování amercké vlajky pěti vojáky se stala klasikou. Klíč k úspěchu je v blátě. V kopcovitém, blátivém terénu se musíte plížit přes zákopy. Tento terén také vytváří překážky pro útočící nepřátele a držiteli dává velkou taktickou výhodu. Musíte dobře koordinovat svůj útok, aby jste dosáhli vrcholu.

Coral Sea

Bitva o Korálové moře se konala v květnu 1943. Na lodích se bude objevovat spousta F4U a Zero letadel, které budete potřebovat na ovládnutí oblohy. Využijte vulkanického terénu a brzy ovládnete oblohu pacifiku. Corálové moře obsahuje nový herní mód: Vzdušná převaha. Podobně jako u jeho příbuzného módu Conquest je jeho cílem snížit nepřátelské tickety na nulu. Pokud to dokážete můžete si říkat „Eso Pacifiku“!