Battlefield 3

Třetí pokračování Battlefield 3 je novým dílem proslulé akční série od společnosti Electronic Arts, konkrétně pak od firmy EA Digital Illusions CE. Hra je doslova revolucí v sérii, co se hratelnosti a grafického zpracování týče. Jádro totiž popohání nový engine Frostbite 2, jež pokládám za momentálně nejlepším herním enginem na světě. K oslnivé grafice přispívá také technologie ANT, kterou EA využívá u sérií sportovních her, jako je FIFA čí NHL.

bf3-1

Ačkoliv má Battlefield vcelku zajímavou kampaň pro jednoho hráče, hra se zaměřuje spíše na multipalyeru. Na něj jsou totiž vývojáři z DICE opravdoví specialisté, tudíž teprve s více hráči poznáte kvality této hry. K mání máte rozsáhlý repertoár zbraňového arsenálu, který se nebudete bát v bojích použít. Multiplayer zdobí, herní módy jako jsou - Conquest, Rush, Deathmatch, ale také kooperativní hra. V průběhu také můžete získat mnoho ocenění a medailí, za které se vám průběžně odemykají odměny.

bf3-2

Battlefield 3 vyšel 28.října 2011 pro PC, Xbox 360 a Playstation 3. Dále vyšlo již jedno rozšíření s názvem Battlefield 3: Back to Karkand. Další DLC balíček je plánován na září 2012!