Battlefield Bad Company 2 - Multiplayer

Nejvýznamnější složkou Bad Company 2 má být multiplayer. Ten je oproti prvnímu dílu Bad Company, ve kterém některým hráčům připadal multiplayer odfláknutý, velmi vylepšen.

Map by mělo být 8 (známé jsou zatím pouze dvě: Atacama Desert a Port Valdez). Oproti předchozímu dílu přibude několik módů. Zatím jsou známy pouze dva (Conquest a Rush).Vylepšena by měla být také úplná destrukce prostředí. Tu autoři slibovali už v prvním díle. V něm šlo sice zničit například zdi, ale některé části prostředí byli nezničitelné. To by se mělo příchodem druhého dílu změnit.Pro hráče budou rovněž připraveny různé odměny za postup ve hře. Konkrétně půjde o 50 hodností, 40 pins (odznáčky za zabití více nepřátel v řadě, ničení vozidel, apod., vždy v rámci jedné hry), 228 hvězd za práci se zbraní a 40 vyznamenání za dlouhodobé zásluhy.Ve hře budete moci používat přes 40 zbraní na něž si ještě můžete dát asi 200 různých vylešení. Vozidel bude asi 15 různých druhů od jeepů a člunů po tanky a vrtulníky.  Třídy se v Bad Company 2 objeví čtyři a k nim si budete vybírat ještě nějakou ze 13 specializací. Celkem svého vojáka můžete vybavit 15 000 různými způsoby. Squady budou tvořeny 4 hráči a budou pro ně speciálně určeny 2 herní módy.

Po vaší smrti bude aktivován killcam (tzn. uvidíte uvidíte na pár sekund kde je protivník a jak vás zabil). Tato funkce je u části hráčů ne moc neoblíbená, ale první ohlasy se o něm vyjadřují vesměs pozitivně. Neuvidite totiž JAK vás protivník zabil, ale pouze jeho činnost po vaší smrti. U jeho nicku také uvidíte kolik muzbylo životů, hodnost, zbraň a specializace.

Medici budou moci oživit mrtvé hráče do několika sekund po jejich smrti a budou moci také rozmisťovat MedKity (ty budou všechny hráče v okolí, přátelské i nepřátelské, léčit sami dokud se nevyčerpají). Vojáci se sice léčí automaticky, ale to probíhá tak pomalu, že nemá cenu čekat na uzdravení a uprostřed přestřelky, vám to také dvakrát nepomůže.